12. junij 1992 – ustanovitev Konjeniškega kluba Velenje pomeni začetek dejavnosti na rekultiviranih površinah v Škalah pri Velenju. Da bi omogočili čim boljše pogoje ter udobje za konje in jahače se je zgradila sodobna športna infrastruktura:
- hlev s 55 boksi,
- maneža peščene podlage velikosti 40 x 24 m,
- sprehajalni napravi za 8 konj,
- pokrita jahalnica velikosti 56 x 30 m in
- prostor za tekmovanja (parkur) peščene podlage velikosti 85 x 52 m.
Vseskozi je bilo pomembno vodilo popularizacija konjeništva. Rezultat aktivnega dela na področju izvajanja tečajev jahanja je preko 750 tečajnikov, ki so uspešno opravili začetni ali nadaljevalni tečaj v našem klubu pod mentorstvom naših trenerjev in učiteljev jahanja.
Organizacija tekmovanj ter aktivna udeležba na tekmovanjih v preskakovanju ovir sta pomembni vodili dejavnosti kluba. Rezultat načrtnega dela na področju izvajanja treningov in tekmovalnega športnega jahanja je 46 aktivnih tekmovalcev v klubu ter doseganje izvrstnih rezultatov v zadnjih desetih letih, v katerih tudi nosimo zastavo najboljšega kluba v preskakovanju ovir v Sloveniji.
Poleg športnega jahanja in rekreativnega jahanja po urejenih poteh, ki jih je v okolici kluba več kot 20 km, je za del članstva postalo izziv večdnevno turno terensko jahanje. Zato je bila marca 2000 ustanovljena Šaleška konjenica, ki deluje pod okriljem Konjeniškega kluba in šteje 25 članov. Aktivnosti Šaleške konjenice so usmerjene v organizirane večdnevne pohode, organizacijo spretnostnih tekmovanj konjev in jahačev, galopskih dirk, tekmovanj kočij in ostale aktivnosti.
V letih 2002 – 2004 je infrastruktura konjeniškega kluba Velenje prešla v zasebno last, kar je spodbudilo vlaganja v posodobitev infrastrukture in nadalnji pospešen razvoj jahalnega športa v Šaleški dolini.